Kolagēna loma mūsu ķermenī ir ļoti svarīga. Tas mājo mūsu un dzīvnieku šūnās, iekšējos orgānos, kaulos, ādā, skrimšļos. Lai arī kolagēns mūsu ķermenī ir atrodams dabiski, ar vien biežāk parādās dažāda veida informācija par to, ka nepieciešams to uzņemt papildus, lai veicinātu savu veselību, uzlabotu ādas elastību, veicinātu smadzeņu darbību un visādi citādi ne tikai aizkavētu novecošanās pazīmes, bet arī palīdzētu savam ķermenim. Kolagēna pulveris un nopērkams kā atsevišķs uztura bagātinātājs, ko viegli iekļaut savā ēdienkartē, un ir uzņemams kopā ar ikdienas maltītēm.

CIK DAUDZ UN DAŽĀDU KOLAGĒNA TIPU ATRODAS MŪSU ĶERMENĪ?

Veina no svarīgākajām uzturvielām mūsu ķermenī ir proteīni. Arī kalogēns ir viens no proteīniem, kas ne tikai rūpējas par skaistiem matiem un elastīgu ādu, bet arī atbild par pilnvērtīgu organisma funkcionēšanu visa mūža garumā. Daudzi nemaz nezin, ka no visiem organismā esošajiem proteīniem tieši kolagēns sastāda 35%. Šis proteīns palīdz ķermenī uzturēt saišu, saistaudu, muskuļu un cīpslu elastību.Tieši proteīni ir tie, kas organismā palīdz rūpēties par pareizu šūnu veidošanos visā ķermenī, un to nodrošina 28 dažādi kolagēnu tipi. Radzenē un dažādos iekšējos orgānos varam sastapt pirmās pakāpes kolagēnu. Otrā tipa kolagēns ir atrodas skrimšļos un acs stiklveida ķermenī, savukārt 3. tipa kolagēns ir atrodams ādā asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Kolagēns tiek ražots arī mūsu ķermenī, īpaši aktīvi tas notiek līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam patēriņš kļūst lielāks par uzkrātajām rezervēm, kas ap 50-60 gadu vecumam radījis jau aptuveni 30% lielu deficītu.Tieši šī iemesla dēļ, kalogēns kā uztura bagātinātājs, ir ieteicams visiem, kuri sasnieguši vismaz 25-30 gadu vecumu.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKAS PRODUKTIEM?

Kolagēns tiek ražots ne tikai cilvēka, bet arī dzīvnieku ķermeņos un dažos augos. Kolagēna pulveris savā sastāvā ietver kolagēnu, kas atodams dzīvnieku un zivju organismos. Kolagēna pulveris tiek veidots no pārstrādātiem dzīvnieku un zivju pasaules kauliem, skrimšļiem un ādām, kuros tas ir atrodams visvairāk. Papildus kolagēnu ir iespējams uzņemt arī ar pārtiku, piemēram, buljoniem, aukstajām gaļām un pat kakao, sīpoliem un selerijām.

Atgādinām, ka uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu maltīti.